Handyman and construction works
Our life consists of small things. And inappropriately stuck off wallpaper, a leaking tap or a sparkling wall outlet can bring a lot of unpleasant moments. To prevent this, you d rather turn to...

Our life consists of small things. And inappropriately stuck off wallpaper, a leaking tap or a sparkling wall outlet can bring a lot of unpleasant moments. To prevent this, you’d rather turn to those who will be able to perform all the necessary work quickly and efficiently.

Minor repairs is something what you might need quite often, but large companies usually do not want to take on the minimum amount of work.For example, plumbing works (including the installation of a new washstand) or assembling furniture are better to entrust to a person who is no slouch at it and considers these services as part-time work.

As for construction works, it is more appropriate to commission general works in special companies, yet it is way better to commission small corrections to “home pros”, for whom a small amount of work is only a plus. Often such people, as they say, lend their souls to tasks, and then they become your “magic wand” in any emergency.If you need a handyman, look no further. And if you are the jack of all trades for an hour, you are welcomed here. Order or earn: in a word, solve your problems quickly and effectively.

Learn more

Category – Handyman and construction works

Filters
City
Status
Payment
Rating
Date
OK
Nat
26-10-2020, 12:22
drobné úpravy v koupelně a v obyváku
v koupelně: silikonem upevnit kryt pod umyvadlem u odtoku (silikon nemáme), montovat 2 kusy WC sedátka (máme koupené), záchod protéká, silikonem dat novou dlaždičku (máme ji) u vany na místě...
Minor home repairs
Radan
20-09-2019, 18:06
oprava elektriky doma
shanim sikovnyho elektrikare, blbnou me doma zasuvky, pojistky s tak. dik rad
Electrics
Michael
05-09-2019, 18:20
Tuning a wardrobe
I need to tighten a wardrobe (staggering a bit), tune the doors and shelves, install dempfers.
IKEA guru
Tereza
09-08-2019, 19:38
Malování bytu 1+1
Dobrý den, sháním malíře pokojů. Jedná se o obývací pokoj a ložnici v malém bytě na Břevnově. Obě místnosti chceme vymalovat na bílo, nejprve je však potřeba odstranit několik předchozích vrstev...
Painting works
David
30-04-2019, 07:45
Rozvod elektriky na chatě
Dělám rekonstrukci chaty a potřeboval bych rozvést elektriku pod sadrokarton a do podlahy. Chata 45m2. Zásuvky, vypínače, světla, podlahové, vytápění rozvaděče.Prosím nabídněte orientační cenu?
Electrics
Lucie Minaříková
12-02-2019, 15:47
Výměna vodovodní baterie v koupelně
Dobrý den, potřebuji někoho šikovného na výměnu vodovodní baterie v koupelně. Před pár dny jsem na zemi objevila louži vody. Baterii jsem již koupila.
Plumbing works