FAQ

Registrace a správa profilu
 • Registrace profilu

  Pro registraci nového profilu na platformě, na hlavní stránce, klikni na (*), vyplň údaje na stránce (*) nebo klikni na některou z ikon pro autorizaci pomocí sociální sítě.

  Poté obdržíš heslo k tvému profilu na ChiqChaq do tvého emailu uvedeném při registraci (nebo v případě registrace pomocí sociální sítě - na e-mailu uvedeném v profilu sociální sítě).

 • Změnit / Obnovit heslo

  Heslo můžeš změnit tak, že přejdeš do profilu (*) kliknutím na tužku (*), výběrem karty  Oznámení / Heslo (*) a výběrem části Nastavení hesla (*) provedením změn a kliknutím na tlačítko (Uložit). Heslo můžeš obnovit na e-mail zadáním své e-mailové adresy a kliknutím na tlačítko "Zapomenuté heslo".

 • Povolení

  Při vstupu na platformu, se autorizace provede zadáním Přihlásit se / Zaregistrovat se nebo kliknutím na některou z ikon sociálních sítí, na které jsi autorizován.

 • Nastavení upozornění

  Můžeš si vybrat vhodné způsoby, jak být informován o nových událostech na platformě, například o zadání nového úkolu v jedné z vybraných kategorií, o objevení nového pomocníka pro svou práci, přijímání zpráv od uživatelů platformy nebo o tom, že tě upozorňujeme na novou odpověď na tvou otázku. Chceš-li to provést, musíš se přihlásit do svého profilu (*)

   

  Klikni na tužku (*)

   

  Vyber kartu Heslo / oznámení (*) a poté část Metoda oznámení

   

  Zaškrtni políčko vedle metody, která ti vyhovuje, a klikni na tlačítko Uložit.

   

  Jazyk oznámení lze vybrat v záložce Jazyky.

 • Nastavení profilu

  Osobní údaje zadané při registraci uživatele jsou důvěrné a uložené na serveru. Chceš-li upravit své osobní údaje, musíš se do profilu přihlásit, kliknout na "tužku", vybrat kartu Obecné informace (*), Osobní údaje (*), zadej své údaje, fotku profilu, kontaktní údaje (*), popis „O mně“ (*) a klikni na tlačítko Uložit

 • Úrovně ověření

  Na platformě existují 3 úrovně ověření uživatelského profilu:

  • Šedá (počáteční) - potvrzení profilu e-mailem
  • Žlutá (střední) - potvrzení profilu emailem + profil v sociální síti
  • Zelená (plná) - potvrzení profilu emailem + profil v sociální síti + naskenované ID

  Naskenované ID poskytuje uživatel pro úplné ověření profilu a jsou to důvěrné informace, které mohou být poskytnuty pouze donucovacím orgánům na požádání.

   

  Chceš-li zvýšit úroveň ověření profilu, potřebuješ:

   

  zadej profil (*) kliknutím na tužku (*) vyber kartu Úroveň profilu, proveď příslušné změny a klikni na tlačítko Uložit

 • Přidávání sociálních sítí

  Určení profilu v sociální síti zvyšuje úroveň ověření. Chceš-li přidat popis, musíš zadat profil, kliknout na „tužku“,

  vyber kartu Úroveň profilu (*),

  pak sekce Sociální sítě (*),

  vlož odpovídající odkaz na sociální síť naproti odpovídající ikoně.

  Klikni na tlačítko Uložit.

 • Stažení naskenovaného ID

  Chceš-li přidat kopii ID, musíš zadat profil,

  klikni na "tužku",

  vyber kartu Úroveň profilu (*) ID oddílu Kopie (*),

  vyber obrázek (stáhni jej),

  Klikni na tlačítko Uložit (kopie ID je uložena v zabezpečeném formuláři na serveru a může být poskytnuta pouze donucovacím orgánům na základě zvláštního požadavku).

 • Dovednosti (přidat / změnit)

  Přidáním všech vlastních dovedností do svého profilu zvýšíš počet úkolů, které ti budou nabídnuty (je možné to provést samostatně pro všechny položky v této sekci - úplnost profilu závisí na počtu úkolů které ti budou nabídnuty)

   

  Chceš-li přidat dovednosti, musíš zadat svůj profil (*) Klikni na plus (*) a vyber v kategoriích dovednosti, které ovládáš.

   

  Chceš-li odstranit nebo upravit dovednosti, v profilu, klikni na ikonu + v poli dovedností a vyber okénko dovedností v okně, které se otevře a označ nové dovednosti v poli, nebo odstraň stávající dovednosti.

 • Regiony práce / Několik regionů práce

  Oblast provádění úkolů, zadáním regionu nebo oblastí působnosti v profilu obdržíš oznámení o úkolu, který ti nejvíce vyhovuje.

   

  Chceš-li přidat / upravit oblasti práce, musíš zadat profil, kliknout na "tužku" (*), vybrat kartu Obecné informace, sekci (Oblasti práce), přidat jedno nebo několik míst kliknutím na plus. A klikni na tlačítko (Uložit).

 • Přidání popisu „O mně“

  Přidáním popisu o tobě (*), tvých dovedností a schopností do svého osobního profilu, budeš pomáhat uživatelům vybrat si pro práci jako pomocník a zvýšíš důvěru sebe jako klienta.

   

  Chceš-li přidat popis, musíš zadat profil, kliknout na "tužku", vybrat kartu Obecné informace (*), část Osobní informace, zapsat do pole O mně a klikni na tlačítko Uložit.

   

  Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme uvádět kontaktní údaje, telefonní čísla, odkazy na sociální sítě v popisu "O mně" (*).

   

  Tvé kontaktní údaje budou pomocníkům / klientům k dispozici po schválení v zadání / schválení kandidáta na provedení.

 • Jazyky úlohy / Jazyk profilu

  Pokud v profilu uvedeš jazyky, kterými hovoříš, budou tvé úkoly vysílány pouze pomocníkům, kteří znají tebou zadaný jazyk, a tak můžeš rozšířit publikum svých klientů.

   

  Chceš-li přidat jazyk, musíš zadat profil, kliknout na "tužku", vybrat kartu Obecné informace (*), Jazyky (*), Jazyky úlohy (*), označit jazyky, kterými mluvíš a klepni na tlačítko Uložit.

   

  Chceš-li vybrat jazyk profilu a oznámení, je třeba zadat profil, kliknout na tlačítko "tužka", vybrat kartu Obecné informace (*), část Jazyky (*) Jazyk profilu (*) označit jazyk, ve kterém jsou. Chceš-li zachovat profil a dostávat oznámení, klikni na tlačítko Uložit.

 • Fotky z mých prací

  Přidáš-li ke svému profilu fotku (y) tvé práce, pomůžeš klientovi, aby si tě vybral jako pomocníka.

   

  Chceš-li přidat fotografie své práce, musíš zadat profil, kliknout na ikonu (*), pole Fotografie mých prací a v okně, které se otevře, vyber fotografie, které chceš nahrát.

   

  Z bezpečnostních důvodů žádáme, aby jsi nepublikoval/a obrázky s kontaktními informacemi: telefony, odkazy na profily v sociálních sítích. Kontaktní informace si můžeš vyměňovat v soukromých zprávách.

   

  Žádáme tě, aby jsi publikoval/a pouze fotografie svých děl (úkolů) a pro autorství fotografií zveřejněných na platformě, je právní odpovědnost na uživateli, protože fotografie mohou být použity pro komerční účely.

   

  Pozor! Je zakázáno umisťovat fotografie pornografického obsahu nebo fotografie obsahující jiné obrázky zakázané zákonem.

Kontrola profilu / panel oznámení
 • Profil

  (*) Osobní údaje pro komunikaci s Vámi.

  (*) Osobní údaje viditelné jinými registrovanými uživateli.

  (*) Jazyky práce (jazyky, kterými lze při provádění úkolů komunikovat).

  (*) Vybrané město registrace, věk a datum registrace.

  (*) Počet zobrazení profilu.

  (*) O mně - napiš o sobě, svých schopnostech, schopnostech pomoci ostatním uživatelům zjistit více o tobě a vybrat si tě.

  (*) Profilová fotka

  (*) Reputace - poměr pozitivních recenzí k celkovému počtu recenzí.

  (*) Galerie děl (úkolů) - fotografie tvých děl (úkolů).

  (*) Profilové dovednosti

  (*) Zpětná vazba(Hodnocení) - zpětná vazba od ostatních uživatelů platformy, jejíž úkoly jsi provedl, nebo těch, kteří tvé úkoly provedli.

 • Oznámení

  (*) Mé Úkoly, oznámení úkolu (*)

  (*) Aktuální - úkoly publikované uživatelem pro vyhledávání asistentů.

  (*) Archiv: provedené, dokončené, zrušené úkoly zaslané dříve.

  (*) Moje práce (*) indikátor pokroku

  (*) Skutečné (*) - nové úkoly zveřejněné na platformě, jejichž parametry jsou pro tebe vhodné na základě tvých údajů v profilu

  (*) v úvahu - úkoly, ve kterých žádáš o zakázku jako dodavatel.

  (*) archiv - provedené, dokončené a zrušené úkoly.

  (*) Zprávy (*) indikátor přijetí nových zpráv v tvých úkolech a diskusích

Vyhledávání pomocníka / Správa úkolů
 • Vytváření úkolů

  Chceš-li vyhledat pomocníka, musíš kliknout na tlačítko umístěné na hlavní obrazovce (zadej úkol)

  Poté vyber kategorii (*)

  Poté vyplň formulář

  • (*) název úkolu
  • (*) podrobně popiš úkol
  • (*) uveď přibližnou cenu
  • (*) přidej fotografie
  • (*) vyber umístění úkolu a zadej adresu
  • (*) vyber datum (*) a čas (*) nebo uveď „dohodou“, pokud podmínky zadání nejsou definovány
  • (*) přidej odkaz na profil své sociální sítě (potřebuješ to jako alternativní kanál komunikace mezi tebou a správou webu, neviditelné pro uživatele)

  Poté klikni na tlačítko (zadej úkol)

  Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme zveřejňovat kontaktní údaje v zadání, můžeš si vyměňovat data v osobní korespondenci, po zveřejnění zadání

 • Výběr pomocníka

  Po zadání úkolu na platformu, budou uživatelé s odpovídajícími dovednostmi upozorněni na zadání nového úkolu. Zájemci se dostanou k tvému úkolu, kde se mohou zeptat na některé objasňující otázky a nechat své návrhy.

  V korespondenci se zadáním budeš mít možnost sdílet své kontaktní údaje, abyste mohli diskutovat o všech podrobnostech zadání.

  Na základě hodnocení a předchozí zpětné vazby a dovedností uvedených v profilu, vyber některého z kandidátů, spolu odsouhlasíte podrobnosti úkolu a klikni na tlačítko (Schválit).

  Před přijetím díla(úkolu) zákazníkem nedoporučujeme platit předem.

 • Úkol je hotový, co mám dělat?

  Po dokončení úkolu klikni na tlačítko (Úkol dokončen), napiš recenzi o provedení úkolu a ohodnoť jej.

  To pomůže pomocníkovi v budoucnu získat více úkolů.

  Pomocník na oplátku napíše zpětnou vazbu na tebe, což ti umožní snadněji najít jiné pomocníky pro nová zadání

 • Úpravy / zrušení úkolů

  Chceš-li provést změny úkolu, musíš nutně přejít na zadaný úkol, kliknout na tlačítko "Upravit úkol", vybrat pole úprav, provést opravy a uložit změny.

  Chceš-li úkol zrušit, musíš zadat úkol a kliknout na tlačítko "Zrušit", vybrat jeden z důvodů zrušení a akci potvrdit

 • Prodloužení lhůty pro úkoly

  Chceš-li prodloužit čas a datum úkolu, musíš jít na úkol, kliknout na tlačítko (upravit) a určit správná data, vybrat jeden z důvodů zrušení a akci potvrdit.

 • Úkoly, které nebudou zveřejněny

  Úkoly, které obsahují materiály zakázané Českým zákonem a morálkou, jakož i urážlivé nebo nepravdivé materiály, nejsou povoleny k publikování. Informace o reklamě a poskytovaných službách nebo propagačních akcích by neměly být umístěny v rámci úkolů, ale v profilu uživatele v sekci „O mně“.

 • Informace zakázané pro publikování na webu

  Zde je několik věcí, které jsou zakázány na ChiqChaq.cz:

  • Nahota nebo jiný sexuálně sugestivní obsah
  • Nenávistné projevy, důvěryhodné hrozby nebo přímé útoky na jednotlivce nebo skupinu
  • Obsah, který obsahuje sebepoškozování nebo nadměrné násilí
  • Falešné nebo podvodné profily
  • Spam
 • Hledání práce na částečný úvazek

  Chceš-li najít práce na částečný úvazek, které odpovídají tvé poloze a tvým dovednostem, musíš co nejvíce vyplnit svůj profil, uvést všechny své dovednosti, regiony, které jsou pro tebe vhodné, kontaktní údaje a maximalizovat úroveň ověření profilu.

 • Příjem úkolů

  Po zobrazení úkolu, který splňuje tvé kritéria, obdržíš oznámení. Metody oznámení můžeš nastavit sám/a.

  Na tvém profilu se také zobrazí ikona - moje práce (*)

 • Volba / účast v diskusích

  Kliknutím na odkaz o oznámení se dostaneš na stránku úkolu, kde můžeš zobrazit úplný popis úkolu, klást dotazy klientovi a vyměňovat si kontaktní informace v soukromých zprávách. Pokud jsi připraven/a provést úkol, klikni na tlačítko "Převzít úkol". Po souhlasu klienta s tvou kandidaturou můžeš přistoupit ke koordinovanému zadání

 • Co dělat po dokončení úkolu?

  Po dokončení úkolu přejdi na svůj úkol a klikni na tlačítko "Úkol dokončen". Ohodnoť klienta a napiš hodnocení, které pomůže uživatelům platformy v budoucnu.

 • Odstranění tvého hodnocení

  Pokud jsi obdržel negativní zpětnou vazbu, obrať se na klienta a pokuste se napravit nedostatky, poté by měl klient odeslat žádost o změnu hodnocení (*)

 • Rychlé přechody na seznamy úkolů

  Chceš-li zobrazit úkoly, které splňují pouze tvé vybrané dovednosti, potřebuješ:

  v části Úkoly klikni na tlačítko "Moje úkoly" v boční nabídce

  Ve tvém profilu v sekci Dovednosti, na tlačítkách tvých dovedností ukazuje počet úkolů pro tuto dovednost na webu. Když kliknete na tlačítko, přejdete na stránku s úkoly pro vybranou dovednost.

 • Sociální sítě a sdílení

  ChiqChaq.cz pomáhá najít pomocníky a práci na částečný úvazek v České republice bez placení za zprostředkovatelské služby.

  Sdílejte tuto zprávu se svými přáteli!

  Uveďte odkaz na svůj profil z jiných zdrojů,

  Sdílejte odkaz na svůj profil v instagramu a dalších online zdrojích

  Úkol můžete sdílet na své sociální síti nebo v aplikaci Messenger, jednoduše kliknutím na ikonu Sdílet vedle popisu úlohy